Elena Gilbertová

2. února 2010 v 18:04 | Sammy

{Vzhled}

Elena má oči barvy lapis lazuli (výrazná temně modrá barva) se zlatavými záblesky; ty tak tvoří paralelu k prstenům s kameny lapis lazuli, které musí upíři nosit jako ochranu před slunečními paprsky. Některé pasáže knihy jejím očím přičítají i fialový nádech, jako například když měla na sobě své plesové šaty, jejichž "ledově fialová barva podtrhovala fialové tóny jejích očí".

Její dlouhé a rovné vlasy mají zlatavou barvu, o několik odstínů světlejší než Katherininy, obočí a řasy má ale tmavší. Má také velmi jemnou, téměř průsvitnou pleť, někdy popisovanou jako květy magnólie či porcelán. Je docela hubená, tak akorát na mladou dívku, a velmi krásná. Oproti Katherine je o dobrých 20 centimetrů vyšší.

{Osobnost}

Ačkoli to vypadá, že všichni jsou přesvědčení o její inteligenci, Eleniny výkony ve škole jsou docela nevyvážené. Když o ní pan Tanner prohlásí, že z dějepisu propadá, nikdo proti tomu nic nenamítne. A ona sama říká, že je jí jedno, jestli propadne z trigonometrie.

Po Elenině smrti ji Bonnie popíše slovy: Nebyla žádnej svatoušek. Ani nebyla vždycky milá, hodná nebo čestná. Ale byla silná, milující a věrná svým přátelům a nakonec udělala tu nejvíc nesobeckou věc, jakou kdo mohl udělat.

{Rodina}

Elena žije se svojí tetou Judith Gilbertovou a čtyřletou sestrou Margaret. Její rodiče zemřeli při autonehodě nedlouho po Margaretině narození, tedy někdy v roce 1987 nebo 1988.

V příběhu vystupuje i Judithin snoubenec Robert. Ten je však spíš než pro Elenu důležitý pro Margaret, která ho bere jako náhradního otce.

{Vztahy}

Na začátku příběhu chodí Elena s Mattem Honeycuttem, ale brzy se s ním rozejde, protože se jí líbí Stefan. I po rozchodu však s Mattem kamarádí.

Stefan a Elena se dají dohromady po školním plese.

Nejbližšími přáteli Eleny jsou Meredith Sulezová a Bonnie McCulloughová. Až do začátku příběhu se kamarádila také s Caroline Forbesovou.


Kopírujte prosím se zdrojem:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sleduješ Vampire Diaries?

Jasně, miluju to 90.4% (735)
Viděl/a jsem pár dílů 3.7% (30)
Ne, ale chci 3.7% (30)
Ne 2.2% (18)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.